Blogi
Smiling face

Aasta kokkuvõte - 2019

Imekiirelt on aasta on taas vahetunud ning aeg võtta kokku, mis meil üheksateistkümnendal aastal töös oli.
2019. aasta tõi meile peamiselt suuremaid projekte. Kokkuvõtlik nimekiri on tavalisest pisut lühem, kuid see-eest kaalukam. Tõsiselt töömahuka aasta jooksul suutsime anda endast rohkem kui kunagi varem. See kõik on alanud aastale heaks pinnaseks.

Identiteet

Kliimamuutused.ee projekt oli terviklahendus alustades identiteedist ja lõpetades veebi, prindi ning infograafikaga. Tõsisele ja aktuaalsele teemale andsime brand.estonia visuaali, kasutades sealset värvivalikut, kirjatüüpe ning projekti jaoks kohendatud ikoone.


Läbi haldusreformi tekkinud Tori vald pöördus meie poole isemoodi sooviga. Nad vajasid oma uue vapi ümber struktuuri, mida oleks võimalik kasutada nii valla igapäevases toimetamises kui ka linnaruumis. Priit Herodese loodud vapp ja lipp saidki juurde logo ja mustri. Lisaks defineerisime vajalikud värvid ja kirjatüübid ning lõime valla igapäevaseks toimimiseks vajalikud esmased dokumendipõhjad ja trükised.
Ülemiste LoftOffice on uudse kontseptsiooniga kinnisvaraarendus, mis hõlmab endas mõnusas loftilikus võtmes müügi- ja laopinda. Esimene LoftOffice valmis Ülemiste kvartalis ja sai hellitusnimeks Ülo. Projekti arendaja on Hammerhead, kelle visuaalsele identiteedile andsimegi väikse värskenduse. Parandasime Hammerheadi logomärgi ja tekstilise osa paigutust, loetavust, defineerisime värvid ning kasutatavad kirjatüübid.

Veebilahendused


Aasta tõi ka hulga põnevaid veebilahenduste töid, eelkõige suurprojekte. Nagu juba mainitud, lõime Kliimamuutused.ee keskkonna, kust leiab vastuseid kliimaküsimustele ning lugeda kliimat puudutavaid uudiseid ja direktiive. Valitud sisuhaldusplatvormiks oli seekord kodumaine Voog.
Oma viiendaks juubeliürituseks sai põhjaliku uuenduskuuri E-riigi konverentsi veebikeskkond. veebikeskkond. Leht jookseb Wordpress Multisite süsteemil. Veeb sisaldab konverentsi esinejate infot, mõnusalt navigeeritavat kava, uudiseid, materjale ja palju muud.

Placent Activ Milano on tootesari, mis on olnud Eesti juuksehooldustoodete tipus juba viimased kümmekond aastat, kuid head ja toimivat veebi neil seni polnud. Pärast poolt aastat planeerimist, kujundust ning arendust avasime septembris nende veebipoe, mille mootoriteks on Wordpress ja WooCommerce. Lehelt leiab kogu Placent Activ Milano tootevaliku, erinevaid tootearvustusi, kasuliku blogi, asjakohase KKK ning palju muud.

Tapvei Estonia koduleht on küll mahukas, kuid paljuski toimub tegevus tundliku valdkonna ja sisumaterjalide tõttu ainult registreeritud kasutajatele. Kasutajatele ehitasime põhjalikud tooteinfo lehed, edasimüüjate leidmise võimaluse, sertifikaatide osa ning mitmeid igapäeva tööd hõlbustavaid lahendusi. Lehe mootoriks kasutasime Wordpress sisuhaldust.

Print

Tallinna Rahvaülikool soovis printmaterjalide uuendamist. Meie ülesandeks oli printmaterjalide viimine samasse visuaalsesse keelde, kuhu on Haiku toel liikunud nende mõnusalt värviline identiteet ja veebikeskkond. Lõime Rahvaülikoolile hooajalised kursustevoldikud, visiitkaardid, erinevad dokumendipõhjad ning linnaruumis kasutatava plakatiseeria, mis teavitab uue õppeaasta algusest.

Lühendi NCSI taga on rahvusvaheline küberturvalisuse indeks, mis mõõdab riikide küberturvalisuse rakendamise võimekust. Kui varem oleme indeksile teinud pigem raamatukujundust, siis sel korral said nad mõnusa väikseformaadilise, kuid ülevaatliku infograafilise voldiku.
Aastaks 2020 uuendasime ka oma tooteid – kalendreid, mida saab nüüd tellida meie kodulehelt www.sviiter.ee/pood. Kvaliteetsest paberist posterkalendrid on endiselt suuruses A1 (594 x 841 mm) ning prinditud digiprindis. Pakketorusse pakitud kalendrid toimetame erinevate kullerteenuste abil sinna, kuhu vaja. Uudisena lisandus sel aastal laiaformaadiline (A1 landscape) kalender, millel on mõnusalt minimalistlik kujundus ning ruumi ka igapäevasteks märkmeteks. Vaata poest järele!

Bon Soja vääriks selles postituses isegi pikemat lõiku, kuid palju 2019. aastal alustatut on avalikkuse ette jõudmas alles käesoleval aastal. Seepärast õrritame hetkel vaid mõningate prindi töödega. Neid õrritajaid võis tegelikult näha juba ka novembris toimunud Taimetoidumessil, kus uued tooted vägagi soojalt vastu võeti.

Pakend


Tegime väikse uuenduse Karloova lastetoodete sarja pakenditele, mis on nüüdsest leitavad ka Tallinna Lennujaamas. Lisaks Bon Soja uutele toodetele saab 2020. aastal uuenduse ka nende varasem tootevalik. Üheskoos loodame, et taimetoidu populaarsuse kasv Eestis jätkub. Peagi on uuendusi oodata ka Placent Activ Milano toodete hulgas, kuid sellest räägime siis, kui aeg on küps. 

Märtsis toimus iga-aastane Eesti Interneti Päev, millega oleme seotud olnud juba mitu aastat. Sel aastal kaasnes üritusega Balti riikide ülene Balti domeenipäev (Baltic Domain Days), mille korraldus jäi Eesti Interneti Sihtasutuse õlule. Aitasime ürituse visuaalse ja tehnilise poolega, jäädvustasime üritust ning andsime esinejatele ja osalejatele kaasa põnevaid teemakingitusi.

Jääme põnevusega ootama, mida toob meile uus aasta. jaanuaris teeme oma tegemistest taas kokkuvõtte.


Jaga seda artiklit:
A picture of Erkki

Artikli autorist

Erkki on Sviitri asutaja ja AD, kes on olnud Sviitriga tema esimestest hetkedest. Erkki on majanduskraadiga kunstihing, kes on olnud mentoriks Ajujahis, vedanud Innovatsiooniaastat ning aidanud ehitada üles Haridusinnovatsiooni keskust Tallinna Ülikoolis.
erkki@sviiter.ee