Blogi
Smiling face

E-poed on siin et jääda

Kindlasti pole enam uudis, et veebist ostmine on viimaste aastatega maailmas jõudsalt kasvanud ning õige veebiplatvormi leidmine on muutnud ettevõtete jaoks oluliseks küsimuseks.

Veel mõned aastad tagasi oli internetimüügi osakaal küllaltki väike ning moodustas marginaalse osa tavapoodide käibest. Viimaste aastatega on online müük tõusnud arvestatavaks jõuks ning COVIDi ja liikumispiirangute tõttu on nõudlus internetist ostmisele kasvanud trastiliselt. Meie büroo kõikidest päringutest on erinevate online lahenduste osakaal tõusnud üle 60 protsendi.


Paljud inimesed arvavad, et e-poe üles seadmine on protsessina keeruline ja kulukas. See võibki nii olla, kui püüda leida head veebikujundajat ning arendajat kes keskkonna soovide järgi ehitaks. Samas on hea kujundus- ja arenduspartner osa ettevõttest, kes mõtleb kaasa, pakub lahendusi ning osaleb nii kanali või ka ettevõtte arendamises oma eriala spetsiifikast lähtuvalt. Me Sviitris loome igapäevaselt just erilahendusi, mis on luuakse kliendi soovide kohaselt, alustades kasutaja teekonnast, arendusest kuni erinevate kolmandate osapoolte rakenduste liidestamisesteni. Pakume kujunduse ja arenduse osas terviklahendusi, kuid täna räägime peamiselt veebi vaatenurgast. Tutvu meie teenuste valikuga.Lisaks eritöödele on ka teine, märksa soodsam viis. On erinevaid teenusepakkujaid (Voog, Wix, Weebly, WooCommerce, mis töötab Wordpressiga), mis pakuvad valmistempleite, mille abil oma esimene e-pood kiiresti üles saada. Mitmed pakkujaid on oma võimaluste hulka lisanud lihtsa uuendamise ning võimalusi lisada erinevaid lahendusi, kuna e-poodidel on komme oma funktsioonide poolest ajas kasvada.


Seega, kui teie e-poe idee pole veel 100% kindel või on alustades õhukesem eelarve, siis oleks esimene samm leida endale sobiv teenusepakkuja kelle teenusega edasi liikuda. Reastage võimalikud teenusepakkujad ning kirjutage võrdluseks välja iga pakutavad võimalused ning lahendused. Kui võimalust, küsige abi mõne spetsialisti või valdkonna inimese käest. Võtke endale aega, kuna e-poe ülesseadmine koos toodete, kirjelduste piltid, makselahenduste ja muuga võtab aega ning üldiselt on hilisem teenusevahetus keerukas, seega tasuks asjad juba alguses õigesti teha.


Meie Sviitris kasutame peamiselt WooCommerce'i ja Voogi e-poe lahenduste juures ning toome siinkohal välja mõlema teenuse eelised ja puudused.

 

Eelised - WooCommerce + Wordpress

 • Kiire ülesseadmine valmislahendusele. Vajaksid oma veebile majutust (hosting) ning veebi ülesseadmine valmislahendusega ei nõua teadmisi arendusest.
 • Valmislahenduste kujundusi on veebis tuhandeid (tasuta ja tasulisi), mida on kerge seadistada, täita ning oma müügiplaaniga alustada.
 • Palju pluginaid ja liidestusvõimalusi lisamaks neid oma poe paremaks funktsioneerimiseks. Kuna Wordpress on maailma enimkasutatud sisuhaldus, siis valik oma polele sobiva valmislahenduse leidmisel on rikkalik. Lisaks erinevad võimalused toodete haldamiseks ning maksevõimalusteks - ERPLY, Buum, Makecommerce, Stripe, Paypal jne.

 

Eelised - Voog

 • Ääretult kiire alustamise võimalus, pole vaja koodiliselt sekkuda.
 • Voog on kõik ühes teenus, seega sisaldab edas ka lehe majutust, kasutaja huviks jääb vaid oma sisuga tegelemine. Kõik võimalikud uuendused teeb ära Voog tema eest.
 • Kasutajal on valmislahenduse juures ka lihtne disainitööriist oma lahenduse unikaalsemaks muutmisel.
 • Arendajale lihtne korrigeerida olemasolevat lehte, kuna kõik valmislahendused on loodud Voogi enda poolt, siis nii pisiarenduste kui hilisem erilahenduse liidestus on lihtsam ning soodsam.
 • Voogis on mitmekeelsus ning SEO settingud sisse ehitatud ning klient ei pea sellega vaeva nägema.
 • Suurepärane tugiteenus - 24/7 tugi eesti ja inglise keeles, võimalik et isegi vene keeles (pole proovinud)
 • Parim hinna ja kvaliteedi suhe alustavale ettevõttele - soodne stardikulu, lihtne uuendada. Tutvu Voogi hindadega.

 

Puudused - WooCommerce + Wordpress

 • Üldjuhul sisaldavad valmislahendused endas ka lehe ehitaja (Bage Builder) lahendust, mis on küll lahenduse sees mugav, kuid laienduste korral piirab tugevalt arendaja võimalusi.
 • Wordpress kasutab pluginaid toetamaks mitmekeelsust. Siiski, mõningad (üldiselt tasuta) valmislahendused ei toeta mitmekeelsust ning selle hilisime juurdeliitmine võib arendajale olla mahukas ettevõtmine.
 • Mitmekeelsuse tugi - Oleme märganud, et mitmed tasuta valmislahendused ei toeta mitmekeelsust, seega kontrolli võimalust enne oma lahenduse ülesseadmist. Mitmekeelsust kasutatakse lehel lisaks sisu tõlkimisele ka mitmesuguste lehel kuvatavate sisemiste elementide juures, nlisaks nuppude tekstid jms. Eriti oluline on mitmekeelsus kui plaanid lehte luua mõnes muus keeles kui inglise keel.
 • Nõrk tugi - Wordpress vajab heaks toimimiseks tehnilist tuge. Võimalik, et väiksemate lehtedega pole see nii suureks probleemiks, kuid e-poodide juures on vajalik pidevalt uuendamiste osas kaasas käia. Kuna Wordpressi ülesehitus ongi pluginate põhine, siis on nendel täita ka suur ja oluline roll. Lisaks peaks olema uuenduste osas ettevaatlik, kas uue versiooni laadimine ei põhjusta mõne teise lehel kasutatud plugina toimimist ega ole oma versioonilt haldusest liialt ees või maha jäänud.


Puudused - Voog

 • Pole palju valmislahenduste templeite mille hulgast valida. Sisseehitatud disainitööriist küll aitab, kuid üldises mõttes on ikkagi tegemist sama layoudiga mis veel sajal või tuhandel veebil kasutusel on. Voog avalikustas uue eksperimetaalse templeidi nimega Nuuk (nuuk.voog.com), mis näitab mitmeid uusi võimalusi kuhu Voog oma lahendusega siin lähimas tulevikus liikumas on.
 • Pole valmispluginat, mis aitaks kasutajat oma veebi funktsioonide parandamisel.
 • Ei toeta liidestust tuntumate tootehaldus- ja müügiprogrammidega, ainult Outvio.
 • Tarnemeetodite tugi ainult Omniva, Smartpost ja DPD  pakiautomaadid ning puudub liidestus nende teenusepakkujate halduskeskkondadega pakikaartide ja sihtkohtade manageerimiseks. Maksevõimalustest tugi Maksekeskus, EveryPay, Luminor, Stripe ja Paypal.
 • Keeruline manageerida, kui on palju tooteid mitmete variatsioonidega.
 • Ostukorv ja maksmise protsess on arendajatele suletud, isegi disaini ja värvide muutmine.
Nuuk Templeit Voogilt - Demo pood nuuk.voog.com

Kokkuvõtteks

 • WooCommerce on sobilik keskmise suurusega ja suurematele poodidele, kuid need vajavad arendaja tuge ja hoolt.
 • Wordpressil on palju pluginaid mis aitavad kasutajal oma poodi unikaalsemaks ja paremaks teha - mitmekeelsus, maksevõimalused jms.
 • Voos on sisse ehitatud hosting, mitmekeelsus ja SEO tugi, pole vaja sekkuda koodi et oma e-poega alustada.
 • Voog on sobilik väiksematele e-poodidele mis ei nõua eri liidestust, va API.

 

Üks soovitus inimestele, kes plaanivad endale e-poodi või veebilehte üldiselt - võtke endale aeg leidmaks parim lahendus mis sobitub nii teie võimaluste kui teie rahakotiga. Valmislahendused võivad olla tasuta ning Wordpressi juhul saaksite alustada ainult serveri kuluga. Erilahendused on teises skaalas, kuid tuleb arvestada, et sel juhul tehaksegi lahendus täpselt kliendi vajadusi arvestades. 


Voogis on mitmeid esmavajalikud lahendused sisseehitatud ning muu täiendav arendus pole lubatud. Mänguruum on seega piiratud, kuid kõik mis võimalik toimib loodud homogeenses keskkonnas vägagi stabiilselt. Kui antud võimalused teie ärile sobivad, siis on Voog variant mida kaaluda. Võrreldes sama funktsionaalsuse ehitamist näiteks Wordpressi ja WooCommerce'iga, siis on Voog kindlasti erilahendusena soodsam. Seega, mõelge läbi, mõõtke oma võimalusi ning proovige plaaneerida ka ette, kuhu võiks teie e-pood liikuda lähima viie aasta jooksul. 


Loomulikult, ärge häbenege küsida abi, nõu või lihtsalt teist arvamust enne kui teete otsuse ühe või teise teenusepakkuja kasuks.

Voog koduleht ja e-pood

Mõelge ka kindlasti oma brändi peale. Veebileht ei ole lihtsalt juhuslik koht kuhu oma tooted üles panna, see on koht, mis jagab teie brändi väärtusi ning tänasel päeval on see üks olulisemaid müügikanaleid kuna inimeste ostuharjumised on liikumas online kanalitesse. Lisaks on koduleht kanal, mida saate 100%-liselt kontrollida, kuidas sinna inimesed jõuavad, mida näevad, mida kogevad ning mis emotsiooni kaasa võtavad.

Kui teil on endiselt tehnilise poole pealt kõhklusi milliseid teenusepakkujaid eelistada, siis broneerige meie juures konsultatsioon ning me aitame erinevaid pakkujaid kõrvutades ning eeliseid/puudusi välja tuues leida see õige teie toote või teenuse müügiks.

Jaga seda artiklit:
A picture of Erkki

Artikli autorist

Erkki on Sviitri asutaja ja AD, kes on olnud Sviitriga tema esimestest hetkedest. Erkki on majanduskraadiga kunstihing, kes on olnud mentoriks Ajujahis, vedanud Innovatsiooniaastat ning aidanud ehitada üles Haridusinnovatsiooni keskust Tallinna Ülikoolis.
erkki@sviiter.ee