Portfoolio

Eesti Interneti Päev

Eesti Interneti Päev on üritustesari, mis räägib ausalt ja ilustamata kodumaisest internetist, selle arengutest ning kitsaskohtadest, tõstab positiivseid ning kriitilisi pilke nii mineviku kui tuleviku suunal.

Klient: Eesti Interneti Sihtasutus
Kontakt: Maarja Kirtsi
Fotod: Pille Riin Pettay


30. aprillil 2016 toimus Eesti Interneti Päeva teine üritus peateemaga "Internet õigustab, vabastab, kohustab...?". Päeval räägiti digitaalsest kirjaoskusest vastates erinevatele küsimustele. Mida eestlane tegelikult Internetis teeb? Mida Sina Internetis teed? Kas Sõnal peab olema Internetis ka Nägu? Kas anonüümsusel ja vastutusel peab olema tasakaal? Kas tehniline innovatsioon vabastab meid kohustustest ja seadusekuulekusest? Sõna said Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi vanemteadur Andra Siilbak, infoturbespetsialist Anto Vahtre, EMTA peadirektori asetäitja Egon Veermäe, disainer ja ettevõtja Tõnu Runnel, tehnoloogiaajakirjanik ning Geenius.ee toimetaja Henrik Roonemaa, vandeadvokaat Karmen Turk, AS Ekspress Grupi nõukogu liige ja suuraktsionär Hans H Luik, õiguskantsler Ülle Madise, EV Valitsuse kommunikatsioonibüroo nõunik Ilmar Raag, teleprodutsent ja režisöör Ken Saar, Eesti Interneti SA juhataja Heiki Sibul, Postimehe toimetaja ning Rahva teenrite saate üks juhte Neeme Korv jt. Täpsem ülevaade teemade, esinejate ning päeva kohta üldiselt leiab aadressil päev.internet.ee/2016.

11. mail 2015 toimunud esimesel Eesti Interneti Päeval tõstatati üles mitmeid teemasid ning küsimusi interneti arengutest. Teemade lahkajate hulgast võis leida valdkonna kodumaise raskekahurväe liikmed nagu IT Kolledzi õppejõud Linnar Viik, mõtleja ja esseist ning raamatu "Lingvistiline mets" autor Valdur Mikita, Advokaadibüroo Sorainen partner vandeadvokaat Carri Ginter, Siseministeeriumi sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort, Tartu Ülikooli Sotsiaal- ja haridusteaduskonna Ühiskonnateaduste instituudi meediauuringute professor Pille Pruulmann-Vengerfeldt, Tartu Ülikooli meediauuringute vanemteadur Andra Siibak, Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituudi direktor Kristjan Port, Planet OS OÜ asutaja ja nõustaja Andre Karpitštšenko, Eesti Telekomi erakliendi teenuste valdkonna juht Toomas Kärner, Zone Media OÜ tegevjuht Riho Kurg, Eesti Arengufondi majandusekspert Kristjan Lepik, Fortumo OÜ asutaja Rain Rannu, Eesti E-Kaubanduse Liidu juhatuse liige Henrik Aavik, Eesti Päevalehe tehnoloogiatoimetaja Hans Lõugas ja mitmed teised. Täpsema ülevaade 2015. aasta üritusest leiab ürituse lehel päev.internet.ee/2015.
Coffee

Tule külla, räägime!

Me ei eelda, et teaksid, kuidas töötab veeb või mis on stants. Räägi parem oma ideest ning plaanidest.